KONST / Litografier / Litografi 15328248
nr 1532 8248
Lennart Rosensohn
(1918-1994), Sverige
Litografi, Signerad, numrerad 2/10. Bildmått: 27x22 cm, yttermått inklusive ram: 51x41 cm
Lennart Rosensohn, född 1918 i Malmö, död 1994, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
måndag 3 april 2023
kl 20:35:09
Lennart Rosensohn
Läs mer om Lennart Rosensohn